Platinová medaile pro Ryzlink

24. května 2018

Ryzlink z Gotbergu mezi světovou špičkou vín

I letos jsme poslali víno na velmi prestižní světovou soutěž vín Decanter World Wine Awards, kde již v minulosti byl oceněn nejeden náš Ryzlink, Frankovka, Chardonnay, ale i Sylvánské zelené. V letošním 15. ročníku soutěže se dokázal opět probojovat, a to na nejvyšší příčku s 97 body, náš Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2016 a obdržel platinovou medaili a Rulandské modré, výběr z hroznů 2015 bronzovou medaili.

Decanter World Wine Awards (DWWA) se koná každoročně začátkem května v Londýně. Vína se komisi předkládají rozdělená podle země a oblasti původu, podle typu, stylu, ročníku, ale i ceny. Tím se vína podobné úrovně rozřadí do stejných skupin.

Hodnocení je ve 100 bodovém systému, který se používá i u nás. Udělují se diplomy, bronzové, stříbrné a zlaté medaile. Nejvyšší, zlatou příčku obsadí vína s 95-100 body. Několik dní po hodnocení všech vzorků se komise znovu sejde a degustuje všechna vína, která získala zlato. Z nich se vyberou ti nejlepší a obdrží platinovou medaili, případně ocenění Best in show (šampion kategorie).

V posledních letech se do soutěže hlásí okolo 17tis. vzorků a k hodnocení vín se zvou nejlepší odborníci z celého světa, z nichž 65 se pyšní titulem Masters of Wine.

Tento významný úspěch vinařství Gotberg dokazuje nejen pečlivou práci celého týmu a smysluplnou filozofii managementu, ale i unikátnost a bohatství našich viničních tratí a konkurenceschopnost moravských vín.

E-shop: https://www.gotberg.cz/cs/ryzlink-rynsky-2016-pozdni-sber

Tisková zprávahttps://www.wineofczechrepublic.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=7553:mimoradny-uspech-nasich-vinaru-platinova-medaile-na-decanter-world-wine-awards-2018&catid=10:pro-tisk&Itemid=607&utm_source=newsletter_1263&utm_medium=email&utm_campaign=aktualita-mimoradny-uspech-nasich-vinaru-platinova-medaile-na-decanter-world-wine-awards-2018

 

povinná publicita EU

publicita

Prohlašuji, že jsem starší 18 let.

Ne Ano