KONEČNĚ JE TU :)

13. srpna 2018

Konečně přišel čas finále, kdy jsme provedli na naší Pálavě jen drobné „kosmetické“ úpravy, chvíli si odpočla na lahvi a nyní ji i Vy můžete ochutnat!

Představujeme Vám Pálavu – pozdní sběr, 2017, trať Stará Hora

Pálava byla ve třech různých vinifikacích (to znamená, že kvasila a zrála ve třech různých nádobách – a v každé může být trošičku jiná). Po vzájemném smísení bude výsledné víno harmoničtější. Následně ji naši sklepmistři školili pomocí bentonitu, který dokáže eliminovat bílkoviny ve víně. Ty by v lahvi nadělaly neplechu. Bentonit je přípravek s vysokým obsahem jílových částic, které na sebe umí výborně navázat různé nežádoucí látky. Poté klesne ke dnu a víno se ze vzniklého sedimentu stočí.

Poslední krok, který se provedl, než Pálava doputovala k lahvovací lince, byla filtrace. Použili jsme tzv. cross flow filtr, ten víno šetrně, jemně a dokonale pročistí. Na odpočívání bude mít víno ještě dost času, ale po filtraci je nutné jej co nejdříve nalahvovat.

Tímto jsme celý cyklus Pálavy, který odstartoval na začátku roku 2017, dokončili. Věříme, že vám bude chutnat (nám přijde úžasná J) a že si s námi připijete NA ZDRAVÍ.

E-shop: https://www.gotberg.cz/cs/palava-1

povinná publicita EU

publicita

Prohlašuji, že jsem starší 18 let.

Ne Ano